تفکرات بلند بلند

تفکری در باب هویت_-فقط اگه خدا کمک کنه-_

تفکرات بلند بلند

تفکری در باب هویت_-فقط اگه خدا کمک کنه-_

خواستم بگویم کیستم و کجایم؛ دیدم اصلا مهم نیست، مهم اینست که او هست.
خواستم بگویم چه کاره ام و چه کرده ام؛ دیدم هیچ نکرده ام، هرچه کرده او کرده.
خواستم بگویم . . .
چه بگویم؟
اصلا چرا بگویم؟
هرچه بود گفتیم و حال اوست که باید بر کشته هایمان باران رحمت بباراند.
فقط یک دغدغه
هویت، گمشده امروز بشریت؛
شاید به زعم من
دعابفرمایید

طبقه بندی موضوعی

آخرین نظرات

  • ۲۴ دی ۹۲، ۲۳:۴۰ - مصطفی گرجی
    تندرو

پیوندهای روزانه

۳ مطلب در فروردين ۱۳۸۹ ثبت شده است

"فرهنگ اسلامی،فرهنگ برزیلی"

اگر یکم فوتبالی باشین یا نباشین اصلا فرقی نداره،به هرحال می دونید که تماشاگر پسندانه و تکنیکی ترین فوتبال دنیارو برزیلی ها بازی می کنن،اما شاید این رو ندونین که علت این توفیقات سبک منحصر به فرد این تیمه حمله و حمله و حمله!!!.

میشه گفت تنها علت جذابیت فوتبال برزیلی اینه که اونا تو فوتبالشون همون جور بازی می کنن که هستن.اگه  به تاریخ نگاه کنیم به زمانی می رسیم که برزیل نه تنها توفیقی نداشت بلکه حتی نتونست از مرحله اول جام جهانی بالا بیاد.دقت که می کنیم می بینیم اون زمان مربی تیم سیاست های بازی ایتیالیایی رو پیش گرفته بود.یعنی دفاع.اصلا توجه نداشت که این تیم تیمه برزیله.تو برزیل دفاع یعنی حمله،حمله هم یعنی حمله.

وقتی که مربی عوض شد،دفاع شد حمله و حمله هم شد حمله اون وقت دوباره برزیل،برزیل شد.

فرهنگ انقلاب اسلامی هم ماهیتش مثل ماهیت تیم برزیله چون فرهنگ اسلامی مثل کهکشان برزیل پراز ستارست به عبارت دیگر فرهنگ اسلامی سر شار از پاسخهای منطقی و مطابق با فطرت برای همه سوال های بشر است.حالا معلوم میشه که چی شده ما تو بخش فرهنگ توفیق چندانی نداشتیم.مسئولین فرهنگ کشور ما بطور کاملا ناشیانه سیاست های انفعالی و تدافعی (درست همون سبک ایتالیایی) رو دنبال می کنن نتیجه چی می شه؟ اینه که ما از مرحله اول هم بالا نمی ریم .مایی که تیممون پر ازستارست.حالا چاره چیه؟!

کاملا معلومه سیاستهای تهاجمی فرهنگی یعنی چی؟ یعنی اینکه چرا ما بشینیم غربی ها تهاجم و ناتو فرهنگی راه بندازن بعدش هم ما بیایم ببینیم که چه کنیم وچه کنیم!!! ما باید درست مثل سالهای 56و57 بیایم گفتمان امام رو زنده کنیم.گفتمان حضرت امام ابر ستاره ی فرهنگ ما بوده و هست .اما متاسفانه در سیاستهای فرهنگی جایی نداره!!!

امضامحفوظ

۳ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۸ فروردين ۸۹ ، ۱۹:۱۷
امضا محفوظ

یا محول الحول و الاحوال

زمین چرخید و چرخید تا یه بار دیگه ما شاهد معجزه حیات بعد از ممات باشیم .زمان نو شد وزمین لباس تازه پوشید . باغبان پیر یه بار دیگه سراغ بنفشه ها رفته تا زندگی رو به یاد همه ی وارثان سرد سرمایی  بندازه که از بهار و رویش واهمه دارن.  همه اینها خبر از دنیایی جدید و پراز تغییر داره  که  به روشنای هستی نوید زندگی و زنده شدن میده.

 هنوزهم که هنوزه بعد از میلیاردها سال زمین دور همون خورشیدی می چرخه که قبلا می چرخید، آسمون خدا هنوزم آبیه و هنوز هم آب مایه حیاته. هنوز هم آدما عاشق می شن اما یه کم شکلش عوض شده اصلم اینکه باید عاشق شد این روهم همه قبول دارن مگه یه عده معلوم الحال !!

تا اینجای حرف رو تقریبا همه میگن و مینویسن و میخونن و حال هم می کنن. اما اصل حرف این مااز اینجا به بعده...

ببین! ما هم باید از این معجزه که هر سال داره تکرار می شه یه چیزی یاد بگیریم دیگه!! یعنی چی؟

یعنی اینکه باید ما هم مثل طبیعت زنده بشیم. ماهم باید مثل خلقت نو بشیم ما هم باید امروزمون با دیروزمون فرق کنه و فردامون هم بهتر از امروز باشه .فقط می مونه که چی باید چه جور تغییر کنه؟ اصلا درسته که همین جوری  همش عوض بشیم؟چیکار کنیم که ضمن عوض شدن عوضی نشیم؟

درسته که باید زنده باشیم و نو بشیم و هر روز بهتر از دیروز شیم اما این تغییرات باید درجهت حرکت به سمت یه هدف باشه. به عبارت دیگه هدف باید ثابت باشه. جهت گیری باید ثابت باشه تا در کمترین زمان ممکن بتونیم بیشترین مسافت رو به سمت هدف طی کنیم. حالا هدف کیلو چنده؟

حرف و مرام ما دراین مجموعه که نامش به پسوند اسلامی مزین شده دقیقا در ارتباط مستقیم با همین هدف وصراط ثابته .  ما اعتقاد داریم که با پایبندی به یکسری اصول ثابت ـ در این تشکیلات این اصول باید کاملا منطبق بر اصول مترقیه ی اسلامی باشه ـ باید نه هر سال بلکه هر روز و هر ساعت نو بشیم .

هدف این مجموعه چیزی جز ادامه نهضت مبارکی نیست که سی سال پیش با به پیروزی رسیدن انقلاب اسلامی رسما اعلام موجودیت کرد و به شکر خدا تا امروز هم ادامه داره . ما میخوایم آرمانهای انقلاب رو بشناسیم و بشناسونیم. انجمنی ها فکر میکنن که انقلاب اسلامی  غایتش یه چیزیه به جز حجاب خانومها و نماز خوندن آقایون و  دعا کمیل و زیارت عاشورا ی هفتگی و... اینا همه خوبند ولی  همه ی خوبی نیستن. دعا کمیل و زیارت عاشورا مستحبات فردی هستن ولی هدف اصلی یک نظام دینی واجبات اجتماعیه. اسلام یه دین کاملا اجتماعیه که برای زندگی بشریت برنامه داره، حواسمون باشه! همان موقعی که امام حسین«ع» در مسلخ بود ـ این را من در کتاب حیات فکری و سیاسی امامان شیعه دیدم‌ ـ یک‌عده روی یک تپه نزدیک قتلگاه دست به دعا برداشته بودن که خدایا حسین«ع» را یاری کن! داشتند دعا می‌خوندن تا امام حسین«ع» یاری شه! در جبهه مقابل امام حسین«ع» هم یک‌عده داشتند نماز جماعت می‌خوندن! همون موقع که امام حسین«ع» می‌گه:«هل من ناصر ینصرنی».  ـ توجه:مصلح باید خودصالح باشد... اشتباه نشه ها ! ! ! نماز و حجاب ودعا اگه نباشه بقیه چیزا نمی شه که بشه ـ

 مخلص کلام اینکه آهای اخوی!!! ما انجمنی ها اسلام پلاستیکی (made in us) نمی خوایم، حرف امام هم همین بود دیگه، مگه نه.

چند سالی هستش که یکسری جریانهای متعهد و خوش فکر به بسط آرمانهای این نهضت جهانی می پردازن تا به قول حاج احمد متوسلیان پرچم اسلام روآنسوی افق به اهتزاز در بیارن. این امر مستلزم یه گفتمان سازی اساسی با وفاداری به آرمانهای حضرت امام روح ا... هست که از عهده کسی جز جماعت روشنفکر ارزشی بر نمیاد. گفتمان سازی برای نهضتی که توانایی اسلام عزیز در اداره امور عالم را اصل اساسی می دونه و هدفی جز حاکمیت قوانین خالق بر مخلوق نداره.

این وبلاگ سراپا ضعف که هنوز یک سالش هم نشده باتوجه به اینکه «دانشجو، آن کسى است که مى‏خواهد از این سفره [دانشگاه‏] تغذیه بشود.اگر دید گوشه‏اى از این سفره را کسى آلوده و مسموم و خراب مى‏کند ، حق دارد نگذارد» و درادامه آرمان های نهضت حضرت امام نیاز به کمک دانشجوهای ارزشی و روشنفکری داره که دغدغه بشریت رو دارن و می خوان مقدمات ظهور آن عزیز غایب از نظر رو فراهم کنن تا در سال 89 با هم  نوبشیم و رسمی نو براندازیم.

اگر مرد رهی بسم ا...

 امضامحفوظ

۱ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۱ فروردين ۸۹ ، ۱۳:۴۶
امضا محفوظ

سال 1388 تمام شد. گاورفت.

سال 1389 هم شروع شد. ببرآمد.

عجب کار پلشتیه ها .این که ما هر سال خودمون رو به جونوری مشغول کنیم که آره:

اسب و گاو و خر و لاکپشت و ملخ در کارند           تا توآدم قشنگ حالشو ببری

می شه اینجوری هر سال رو به پارسال بسپاریم و بریم سراغ سال بعدی بعد از یه مدت هم می بینیم که ای دل غافل که غافله عمر عجب میگذرد بعدش هم تماسمون با زمین فرت....

می شه هم برای سال ها یه شعار مشدی انتخاب کنیم تا اون سال حداقل بتونیم یه کار اصلاحی رو خودمون وجامعمون . دنیامون انجام بدیم که هم خدا رو خوش بیاد هم خلق خدارو . این همون کاریه که عزیز دلمون ، تاج سرمون و رهبر دلهامون داره هر سال انجام میده .

هر سال به یه نام پرمسما و حساب شده مزین می شه تا تو اون سال مملکت با سرعت بیشتری به سمت هدف حرکت کنه.اسم هایی که تموم نمیشن .نمی رن.پس

سال 1388تمام شد. اصلاح الگوی مصرف ادامه دارد.

سال 1389هم شروع شد.پیش به سوی همت مضاعف و کار مضاعف...

امضامحفوظ

 

۲ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۳ فروردين ۸۹ ، ۰۱:۳۶
امضا محفوظ